2. Dezember 2020

Dyrektor generalny BlackRock ujawnia niespodziankę „prawdziwego wpływu“ Bitcoin’a na dolara amerykańskiego

W tym roku Bitcoin eksplodował z powrotem w blasku fleszy, umacniając swoją reputację jako cyfrowe złoto.

Cena Bitcoin’a powróciła do swoich wszechczasowych szczytów wśród

Cena Bitcoin’a powróciła do swoich wszechczasowych szczytów wśród odnowionego zainteresowania z Wall Street i wsparcia ze strony takich jak PayPal PYPL +1.1%.

Teraz, po tym jak dyrektor inwestycyjny BlackRock +2,4% wysłał fale uderzeniowe przez społeczność Bitcoin Up i kryptokurrency w zeszłym miesiącu, kiedy powiedział, że Bitcoin jest „tutaj, aby pozostać“, Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, ostrzegł rosnącą popularność Bitcoin i cyfrowych walut ma „rzeczywisty wpływ“ na dolara amerykańskiego.

„Posiadanie cyfrowej waluty ma realny wpływ na dolara amerykańskiego“, powiedział uczestnikom sympozjum cyfrowego Council on Foreign Relations, dodając cyfrowe waluty, takie jak bitcoin, sprawiają, że dolar amerykański jest „mniej istotny“.

„Nie mówię o Amerykanach, mówię o międzynarodowych posiadaczach aktywów dolarowych“, wyjaśnił Fink, zadając pytanie: „Czy [waluta cyfrowa] zmienia zapotrzebowanie na dolara jako walutę rezerwową, jeśli istnieje prawdziwa waluta cyfrowa, która została oddzielona od aktywów opartych na dolarze?“

Fink, który odpowiadał na pytania obok byłego prezesa Banku Anglii Marka Carneya

Fink, który odpowiadał na pytania obok byłego prezesa Banku Anglii Marka Carneya, powiedział, że poziom uwagi wygenerowany przez poprzednie komentarze BlackRocka na temat bitcoinu pokazał, jak krypto waluta „przykuła uwagę i wyobraźnię wielu“, którzy są „nią zafascynowani i podekscytowani“.

„Może [bitcoin] ewoluować w globalny rynek,“ zapytał Fink. „Możliwe. [Bitcoin jest] wciąż niesprawdzony, całkiem mały rynek w porównaniu z innymi rynkami. Widzisz te wielkie ruchy giganta każdego dnia. To cienki rynek.“

Cena bitcoinów gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ zbliżyła się do rekordów, których nie widziano od czasu wzrostu maniaka bitcoinów pod koniec 2017 roku.

W tym czasie Fink, obok takich jak JP Morgan dyrektor naczelny Jamie Dimon, odrzucił Bitcoin jako nic innego jak narzędzie do „prania pieniędzy“.

Ale poparcie wielu renomowanych inwestorów w tym roku dał potwierdzenie Bitcoin i dawniej sceptycznych elementów Wall Street są coraz bardziej znalezienie Bitcoin niemożliwe do zignorowania.