Bitcoin (BTC) przewyższa kapitalizację rynkową Visa

Bitcoin (BTC) przewyższa kapitalizację rynkową Visa

  • Całkowita kapitalizacja Bitcoin przekroczyła kapitalizację Visa.
  • Kapitalizacja Bitcoin’a jest 13. największą kapitalizacją rynkową lub 5. największą walutą na świecie.
  • The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji medialnych oparte na standardach przejrzystości.

Najsłynniejszy kryptomoney na świecie stał się 13. największą kapitalizacją Bitcoin Evolution rynku na świecie, wyprzedzając Visę, po przekroczeniu symbolicznego progu 25.000 dolarów.

13. największa kapitalizacja na świecie

Całkowita kapitalizacja Bitcoin’a wynosi 461,9 miliardów dolarów, czyli o 2 miliardy dolarów więcej niż kapitalizacja Visa w momencie pisania.

Kapitalizacja BTC jest obliczana przez pomnożenie jej ceny przez całkowitą liczbę Bitcoins w obiegu. Tak więc, jeśli BTC chce przekroczyć Berkshire Hathaway, będzie musiało osiągnąć około 28 500 dolarów.

Ranking kapitalizacji rynku

To z pewnością zirytowałoby dyrektora generalnego Berkshire Hathaway, Warrena Buffetta, który nazwał Bitcoin „trutką na szczury“. Według CNBC, powiedział swoim akcjonariuszom w 2018 roku, że handel kryptomontażem jest „szalony“.

Bitcoin jest obecnie trzynastym największym aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej.

5. co do wielkości waluta na świecie

Dzisiaj całkowita kapitalizacja Bitcoinu wynosi blisko 462 miliardy dolarów. Jeśli wziąć pod uwagę Bitcoin jako alternatywę dla fiat money, to BTC ma swoje miejsce w pierwszej dziesiątce największych walut świata.

Chociaż podaż pieniądza BTC i walut nie ma dokładnie takiej samej metody obliczeń, możemy z grubsza oszacować miejsce Bitcoina w światowych rankingach walutowych, porównując jego całkowitą kapitalizację z podażą pieniądza walut.

Dolar amerykański, euro, chiński juan i japoński jen są jedynymi walutami o łącznej kapitalizacji ponad 1 biliona dolarów.

Tak więc, Bitcoin obecnie zajmowałby piąte miejsce przed rupią indyjską i rublem rosyjskim.